جلسه هماهنگی و بررسی راهکارها جهت آمادگی در برابر بیماری های تنفسی، آنفلوآنزا و کرونا ویروس در دامغان

جلسه هماهنگی و بررسی راهکارها جهت آمادگی در برابر بیماری های تنفسی، آنفلوآنزا و کرونا ویروس در دامغان

 جلسه هماهنگی و بررسی راهکارها  در برابر بیماری های تنفسی

همچنین جلسه درون بخشی هماهنگی و بررسی راهکارها، جهت آمادگی در برابر بیماری های تنفسی و ویروس کرونا با حضور دکتر پورمحمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دامغان ، دکتر محمدی رئیس بیمارستان ولایت دامغان و سایر مدیران و مسئولان شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان در محل سالن کنفرانس بیمارستان ولایت شهرستان دامغان برگزار گردید. در ادامه دکتر پورمحمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دامغان گفت: یکی از اقدامات لازم درسیستم بهداشت و درمان، آموزش و اطلاع رسانی میباشد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دامغان، جلسه برون بخشی هماهنگی و بررسی راهکارها جهت آمادگی در برابر بیماری های تنفسی، آنفلوآنزا و کرونا ویروس، در محل دفتر ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دامغان برگزار گردید.

در ابتدا دکتر پورمحمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دامغان در خصوص اهمیت موضوع و اقدامات و مداخلات لازم مطالبی راعنوان نمود. وی همچنین مباحثی را درخصوص موارد مربوط به مدیریت بیمارستانی و خدمات بالینی به ویژه موضوع تریاژ و اقدامات بخش اورژانس، تشخیص آزمایشگاهی، مواد و تجهیزات ضدعفونی، تجهزات استاندارد حفاظت فردی، راههای پیشگیری و سلامت محیط و کارمطرح نمود. در ادامه دکترابراهیمیان، معاون درمان شبکه بر ضرورت و لزوم اطلاع رسانی و آموزش صحیح به پرسنل و سایر اقشار مردم تاکید نمود. در پایان حاضرین در جلسه به بحث و تبادل نظر پرداختند و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

همچنین جلسه درون بخشی هماهنگی و بررسی راهکارها، جهت آمادگی در برابر بیماری های تنفسی و ویروس کرونا با حضور دکتر پورمحمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دامغان، دکتر محمدی رئیس بیمارستان ولایت دامغان و سایر مدیران و مسئولان شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان در محل سالن کنفرانس بیمارستان ولایت شهرستان دامغان برگزار گردید.

در ابتدای جلسه کاوه مترون بیمارستان ولایت، گزارشی ازپاندمی ویروس کرونا در جهان ارائه نمود. وی سپس ضمن بیان دستورالعمل کشوری مقابله با ویروس کرونا، اقدامات پیشگیرانه لازم را تشریح نمود. در ادامه دکتر پورمحمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دامغان گفت: یکی از اقدامات لازم درسیستم بهداشت و درمان، آموزش و اطلاع رسانی میباشد. با آموزش های تکمیلی به پرسنل و آموزش به سایر اقشار جامعه میتوان تا حد زیادی از بروز و انتقال این بیماری جلوگیری نمود. در ادامه دکتر محمدی رئیس بیمارستان ولایت دامغان نکاتی پیرامون آمادگی، استاندارد های مراقبت، تجهیزات و فضای فیزیکی بیان نمود و تاریخ برگزاری کلاس های آموزشی نیز تعیین گردید. در پایان حاضرین در جلسه به بحث و تبادل نظر پرداختند و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

گفتنی است: کرونا ویروس بیماری حاد تنفسی با علائم شبیه آنفلوانزا، سرماخوردگی و واگیردار و قابل پیشگیری می باشد.

کلمات کلیدی
آقای صالحی مهر
تهیه کننده:

آقای صالحی مهر

تصاویر

جلسه هماهنگی و بررسی راهکارها  در برابر بیماری های تنفسی جلسه هماهنگی و بررسی راهکارها  در برابر بیماری های تنفسی جلسه هماهنگی و بررسی راهکارها  در برابر بیماری های تنفسی