جلسه توجيهي برنامه "هرخانه يك پايگاه سلامت" در شبکه بهداشت و درمان دامغان برگزار شد.

جلسه توجيهي برنامه "هرخانه يك پايگاه سلامت" در شبکه بهداشت و درمان دامغان برگزار شد.

 جلسه توجيهي برنامه

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دامغان؛ امروز یکشنبه 28 اردیبهشت ماه سال جاری اولین جلسه توجيهي برنامه "هرخانه يك پايگاه سلامت" با حضور دکتر پورمحمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دامغان، محمدی معاون بهداشتی و کارشناسان مسئول واحد گسترش، آموزش و مبارزه با بیماری ها، در دفتر ریاست این شبکه برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر پورمحمدی گفت: مقرر شد، برای هر خانوار، از درون خانواده ها، یک نفر را که از دانش، هوش، توانمندی و مهارت کافی برخوردار است، انتخاب کنیم. به این فرد آموزش‌هایی را در ارتباط با سلامت خود و خانواده اش ارائه می‌ دهیم تا هم شخص این مسائل را رعایت کرده و هم خانواده او تحت مراقبت باشند.

وی افزود: در این طرح از درون هر خانوار یک سفیر سلامت تعیین و تربیت می شود که با رابط سلامت محله در ارتباط خواهد بود. این رابط سلامت محله نیز با مراقب سلامت که در خانه بهداشت یا پایگاه سلامت حضور دارد، ارتباط خواهد داشت. مراقب سلامت یا بهورز، دانش لازم را به این افراد منتقل می کنند. بر این اساس، شبکه سلامت شکل می گیرد تا دانش سلامت بالاتر رود.

وی ادامه داد: اولین منفعت این طرح، این خواهد بود که اطلاعات صحیح از مجرای صحیح منتقل می شود. به طور مثال، امروزه در فضای مجازی اطلاعات بسیار نادرستی منتشر می شود و برخی از افراد موارد نادرستی را توصیه کرده و بعنوان مثال در مبتلایان به سالک جلدی مردم تحریک می شوند که از درمان دارویی در درمان سالک استفاده نکنند. این موارد با هیچ منطق و علمی در جهان انطباق ندارد و در نتیجه باید مسیری برای انتقال دانش سلامت صحیح به مردم ایجاد کنیم. اگر دانش مردم بالا رود و احساس مسئولیت در برابر سلامت خود داشته باشند، از خطراتی که می تواند آنها را تهدید کند، به موقع پیشگیری می کنند.

در پایان دکتر پورمحمدی با بیان این که آگاهی کامل از این طرح و ارزیابی مناسب محیط از اهمیت ویژه ای برخوردار است، برنامه های مربوط به اجرای این طرح را به شکل مبسوط توضیح داد و پس از بحث و تبادل نظر تصمیمات لازم اتخاذ شد.

کلمات کلیدی
آقای صالحی مهر
تهیه کننده:

آقای صالحی مهر

تصاویر

"> جلسه توجيهي برنامه "> جلسه توجيهي برنامه

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *